Izolacje wielkopowierzchniowe

Izolacje wielkopowierzchniowe

Efektywna termoizolacja obiektów użyteczności publicznej oraz wielkopowierzchniowych obiektów handlowych to dzisiaj konieczność. Współcześni przedsiębiorcy i zarządcy doskonale wiedzą, że w dobie nieustannie rosnących cen energii nieunikniona staje się inwestycja w poprawę wskaźnika energooszczędności budynków.

 

Ocieplanie dużych powierzchni wymaga zastosowania wydajnych metod izolacji. Szybkość i skuteczność przeprowadzanych prac ma w tym wypadku spore znaczenie, bowiem uciążliwość modernizacji powinna w jak najmniejszym stopniu wpływać na funkcjonalność budynków (zwłaszcza budynków użyteczności publicznej).

 

W tej sytuacji jedyną metodą, mogącą zapewnić wydajność, skuteczność oraz szybkość montażu, jest technika natrysku piany. Dzięki właściwościom pianki poliuretanowej oraz niezawodnej technologii natrysku, termoizolacja wielkich powierzchni jeszcze nigdy nie była tak szybka i dokładna. Obecnie żadna z pozostałych metod ocieplenia nie jest w stanie konkurować z izolacjami natryskowymi, jeśli chodzi o efektywną i szybką izolację!

 

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego materiału na izolację dachu wielkopowierzchniowego, to należy pamiętać o jeszcze jednej istotnej właściwości, którą posiada pianka PUR – o masie własnej. Pianka jest lekkim materiałem w porównaniu do innych substancji wykorzystywanych jako izolacje, dzięki czemu nie obciąża zbytnio konstrukcji dachu, a co za tym idzie, zwiększa bezpieczeństwo całych budynków, zwłaszcza przy silnych opadach śniegu.

 

Firma EKOizolacje przeprowadzała kilkadziesiąt prac na wielkopowierzchniowych dachach obiektów handlowych, bądź budynków użyteczności publicznej. Zapraszamy zainteresowane firmy oraz instytucje do kontaktu z naszymi przedstawicielami.