Izolacje dla przemysłu i rolnictwa

Izolacje przemysłowe

Poliuretan od bardzo wielu lat stosowany jest na szeroką skalę w przemyśle, produkcji i w wielu innych dziedzinach gospodarki. Z powodzeniem wykorzystuje się go np. jako termoizolator w przedmiotach mających jak najdłużej utrzymać zamierzoną temperaturę – lodówki, chłodnie, zbiorniki z gorącą cieczą itp.

 

Termoizolacja natryskowa pianką poliuretanową to technologia, która zawsze była obecna w przemyśle, rolnictwie czy produkcji. Ocieplanie magazynów, hal produkcyjnych, obiektów rolniczych metodą natrysku piany to sprawdzony i niezastąpiony sposób na wielkie oszczędności. We wszystkich niemieszkalnych budynkach, ocieplanie za pomocą aplikacji piany poliuretanowej jest w pełni uzasadnione i poparte szeregiem zalet, których próżno doszukiwać się w innych materiałach izolacyjnych.

 

Pianka poliuretanowa potrafi przyjąć każdy kształt, dzięki czemu doskonale przylega do każdej, nawet bardzo nieregularnej struktury. W przypadku obiektów przemysłowych ma to niebagatelne znaczenie, gdyż w ten sposób można szybko i skutecznie zaizolować dosłownie każdą niewygodną wnękę i powierzchnię (a takich w przypadku budynków niemieszkalnych nie brakuje), co w przypadku ocieplania wełną lub styropianem staje się prawie niemożliwe (wielogodzinne sztukowanie i tak nie przynosi zadowalających efektów).

 

Warto zwrócić także uwagę na czas jaki potrzebny jest do całkowitego wykonania termoizolacji. W przypadku modernizacji obiektów przemysłowych czy hal produkcyjnych, niezwykle istotna staje się szybkość wykonania termoizolacji (ze względu na nieprzerywanie procesów wytwórczych). Często zdarza się, że w przypadku wielkopowierzchniowych budynków, metoda natrysku pianki PUR to jedyne opłacalne i możliwe do zrealizowania rozwiązanie!

 

Izolacja termiczna obiektów przemysłowych wykonana za pomocą natrysku piany to niekwestionowane oszczędności dla firm. Firma EKOizolacje posiada spore doświadczenie w ocieplaniu wielkopowierzchniowych budynków. Zabezpieczamy dachy, izolujemy ściany, rury, poddasza, stropy itd. Jesteś zainteresowany wyceną prac? Chcesz wiedzieć jak skuteczna będzie nasza izolacja? Zadzwoń lub napisz do nas!