Ocieplenie stropu

Ocieplenie stropu

Docieplenie stropu jest konieczne w przypadku poddaszy nieużytkowych, które nie są posiadają termoizolacji pod dachem. Zimny strych może przynosić ogromne straty ciepła, które z pewnością będą odbijać się na rachunkach za ogrzewanie. W takim wypadku termoizolacja stropu jest jedynym skutecznym rozwiązaniem, zapewniającym ochronę przed niskimi temperaturami zimą i upałami w lecie.

Izolacja stropu za pomocą pianki poliuretanowej

Współcześnie izolację termiczną stropów najczęściej wykonuje się za pomocą powszechnie dostępnych materiałów jak np. styropian lub wełna mineralna. Coraz częściej jednak sięga się po niezwykle funkcjonalną i skuteczną piankę poliuretanową nanoszoną za pomocą metody natrysku. Jest to podyktowane nie tylko niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, ale także innymi właściwościami, które sprawiają, że piana PUR zdecydowanie wybija się wśród materiałów termoizolacyjnych.

 

Warstwa izolacji z piany poliuretanowej znacznie lepiej sobie radzi z wilgocią niż np. izolacja z wełny mineralnej, która ma tendencję do chłonięcia wody i tym samym obniżania swojej wartości termoizolacyjnej (problem jest szczególnie widoczny gdy strop jest stosunkowo świeży).

 

Kolejną przewagą jest fakt idealnego dopasowania się do kształtów stropu, zwłaszcza, kiedy na płycie stropowej umieszczona jest np. prowizoryczna podłoga. Unikniemy w ten sposób ewentualnych mostków cieplnych, czyli miejsc, w których ubytek ciepła może być zwiększony z powodu braku całkowitej szczelności warstwy termoizolacyjnej.

Jeśli dalej zastanawiasz się czym ocieplić strop, zadzwoń do nas i przekonaj się, że aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest natrysk pianki poliuretanowej. Zapraszamy!