Ocieplenie poddasza

Chcesz ocieplić poddasze trwale i skutecznie?

Izolacje poddasza pianką PUR

 

  • Największy wykonawca – najniższe ceny na Podkarpaciu
  • Fachowe doradztwo w wyborze odpowiedniej pianki PUR
  • Bezpłatne pomiary, szybkie terminy realizacji
budowniczy4

Nie czekaj i Zadzwoń

605 444 474

Lub wypełnij formularz wyceny

Szybka wycena

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O OCIEPLENIU PODDASZA PIANKĄ PUR

Poddasze użytkowe, jak mało które pomieszczenie, powinno posiadać poprawnie wykonaną, szczelną termo oraz hydroizolację. Wynika to nie tylko z dążenia do maksymalnej energooszczędności domu, ale także z kwestii wieloletniej, bezpiecznej eksploatacji dachu i samego poddasza.

 

Zdarza się bowiem, iż niepoprawnie wykonana izolacja przeciwwilgociowa na poddaszu może prowadzić do zbyt dużego zawilgocenia w pomieszczeniu, czy np. zagrzybienia więźby dachowej, czego następstwem będzie osłabienie całej konstrukcji.

 

Należy sobie zdać sprawę, że poddasze jest częścią budynku najbardziej narażoną na wahania temperatur, dlatego też izolacja powinna być w tym miejscu solidna, trwała, bez żadnych ubytków oraz powinna doskonale radzić sobie z wilgocią.

 

Aktualnie najkorzystniejszym materiałem stosowanym w przypadku izolacji termicznej i przeciwwilgociowej poddaszy jest pianka poliuretanowa nanoszona metodą natrysku. Technologia natrysku piany posiada liczne zalety i zdobywa niekwestionowaną przewagę nad dotychczasowymi metodami ocieplania i izolacji poddasza (ocieplanie styropianem, bądź wełną mineralną).

 

Najważniejsze cechy, które przemawiają na korzyść pianki PUR to między innymi:

  • najniższy współczynnik przewodzenia ciepła z dostępnych powszechnie materiałów izolacyjnych – tylko 0,021–0,020 W/m x K;
  • brak mostków cieplnych – warstwa izolacji nakładana jest jednym ciągiem, bez przerw i miejsc styku, powodujących znaczne ubytki ciepła;
  • przyczepność do podłoża – pianka poliuretanowa świetnie przylega do każdej powierzchni, dzięki czemu możliwa jest izolacja miejsc trudno dostępnych, o niejednorodnej fakturze, załamanych, nierównych itp.;
  • niewielka masa własna – w przypadku ocieplenia poddasza ma to niebagatelne znaczenie, gdyż stosując piankę PUR mamy pewność, że konstrukcja dachu nie jest zbyt obciążona i posłuży nam przez długie lata (możliwe jest także ocieplenie i modernizacja starszych poddaszy, gdzie więźba dachowa może być już wysłużona).

 

To tylko kilka zalet, dzięki którym pianka PUR zdecydowanie wybija się na tle pozostałych materiałów wykorzystywanych do tej pory przy izolacjach termicznych i przeciwwilgociowych poddaszy. Jeśli zatem przymierzasz się do ocieplania poddasza użytkowego, koniecznie dowiedz się więcej o izolacjach natryskowych pianką PUR.

 

Firma EKOizolacje specjalizuje się w kompleksowym ocieplaniu poddaszy metodą natrysku piany. Oferujemy między innymi jedną z najlepszych otwartokomórkowych pianek poliuretanowych – SEALECTION 500, która od wielu lat z powodzeniem stosowana jest w Ameryce Północnej. Skorzystaj z naszych usług i już teraz dokonaj przybliżonej wyceny izolacji poddasza, korzystając z naszego formularza.

 

Nasze realizacje

Od ponad 7 lat wykonujemy ocieplenia natryskowe na terenie całego kraju. Oto kilka wybranych realizacji!